T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
GAZİANTEP / ŞAHİNBEY - Ahmet Çelebi İlkokulu

Ahmet Çelebi İlkokulu

Telefon
0 342 225 20 22
Belgegeçer
0
WEB
http://ahmetcelebi.meb.k12.tr
Adres
KEPENEK MAHALLESİ İNÖNÜ CADDESİ NO 293 ŞAHİNBEY/GAZİANTEP
Vizyon
Öğrencilerimize sadece öğreten değil onları yaşama hazırlayan, gelişme ve yenilenmeyi devamlı yaşayan, öğrencilerimizin başarı ve kalite düzeyi ile örnek ve öncü bir okul olmak.
Misyon
Kendisine ve ülkesine sorumlu, milli ve evrensel değerlere saygılı, düşüncelerini özgürce ifade edebilen; dürüst, paylaşımcı, kendisine güvenen, mutlu, çevreye duyarlı, barışçı bireyler yetiştirmek.
Başarılar
Gaziantep´in en köklü okullarından biri olan okulumuz birçok başarılı işadamı,akademisyen,politikacı,tıp doktorları,esnaf ve eğitimciler yetiştirmiştir.Dünyaca ünlü roman yazarı Ahmet ÜMİT,eski Milli Eğitim Bakanı Vehbi DİNÇERLER, işadamları Abdulkadir KONUKOĞLU,Ahmet MUTAFOĞLU,Hayri ÇINAR,eski Gaziantep Üniversitesi Rektörü Hüseyin FİLİZ,eski Şahinbey Belediye Başkanı Ömer CAN, halen görevine devam etmekte olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet TAHMAZOĞLU mezunlarımızdan bazılarıdır.
Öğretmen :28
Rehber Öğretmen :2
Öğrenci :882
Derslik :13
Müzik Sınıfı :0
Resim Sınıfı :0
BT Sınıfı :0
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :0
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :0
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :0
Öğretim Şekli :İkili Öğretim
Yemekhane :0
Kantin :1
Revir:0
Bahçe :1
Saatler
Sabahçı Devre: 07:20-12:20 Öğleci Devre : 12:30-17:20
Isınma
Doğalgaz Merkezi Sistem
Bağlantı
ADSL (1 Mbit)
Yabancı Dil
Lojman
0 - -
Ulaşım
Gaziantep´te ulaşım imkanı en fazla olan okullardan biridir.Üzerinde Şehreküstü yazan tüm otobüs ve dolmuşlar okulumuzun bulunduğu kavşaktan geçmektedir.
Servis Bilgisi
Yerleşim Yeri
Okulumuz Gaziantep´te Şehreküstü semtindedir. Şehreküstü, Gaziantep´in ünlü semtlerinden bir tanesidir... Gaziantep kalesinin yakınlarında oturan bir ailenin değişik nedenlerden dolayı semt sakinleriyle anlaşmazlığa düştüğü ve bu ailenin başka bir semte yaptırdığı evde yaşamaya başladığı, eski semtlerine hiç uğramadıkları, şehre küstükleri için yeni semtlerine ŞEHREKÜSTÜ adı verildiği rivayet edilmektedir.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Okulumuz Gaziantep-Şahinbey ilçesinin merkezindedir.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yazdır